4. června 2015, v den Letní létavé slavnosti, jsme na zahradě střediska Hloubětín přivítali přátele, spolupracovníky a sponzory, kteří nám zachovávají svou stálou přízeň, a připravili pro ně bohatý hudebně-divadelní program. Klienti zahráli autorsky upravený kus Libuše a Přemysl, spolu s částí kapely Ext Band jsme předvedli muzikoterapeutickou improvizaci na píseň uvedené kapely “Každej jsme jinej”, nabídli koutky k relaxaci a potěšení oka, duše i žaludku.

DSC00912

DSC00906

DSC00919

DSC00935

Národní turnaj v přehazované 13.-15.6.2014

V Dřevěnicích u Jičína se konal IXX.ročník Národního turnaje v přehazované. Klub SK Paprsek se tohoto turnaje účastnil již počtvrté v kategorii Unified.Této kategorie se každým rokem účastní více týmů.Letos se losovalo rozdělení do 2 skupin po 7 týmech. Hrálo se systémem – každý s každým. V současné době je trend takový, že se mění poměr rozložení družstev, častěji trenéři preferují systém Unified.

DŘEVĚNICE 2014 (4) SOH Brno (4)

11.Letní speciální Olympiáda Brno 30.6.-3.7.2014

Náš oddíl SK Paprsek se účastnil již potřetí této vrcholné sportovní události, která se koná vždy jednou za čtyři roky. Sešli se sportovci z mnoha koutů České republiky. Soutěžilo se v atletice, plavání, moderní gymnastice, stolním tenise, kopané, cyklistice a bocce. Plavci zúročili tréninkové úsilí a na rozdíl od předchozí Olympiády dokázali uspět i na delších tratích. Přivezli medaile a další cenná umístění. Soutěže v bocce byly vyrovnané, náročné na čas, soustředění a trpělivost. Naše sportovkyně se umístila na krásném druhém místě, o zlatou medaili se bojovalo v prodloužení. Také tým Unified přivezl stříbrné medaile. V září 2014 jeden sportovec našeho klubu bude zastupovat Českou republiku v bocce na Evropských hrách v Antverpách.

SOH Brno (58) SOH Brno (125)

Pobyt ve Střelských Hošticích 2014

První týden v květnu jsme prožili na pobytu v přírodě ve Střelských Hošticích. Bezbariérový areál u Otavy nám nabídl mnoho příležitostí pro sportovní aktivity, hry a společná setkání u ohně nebo na břehu malebné řeky. Znovu jsme si mohli vyzkoušet kanoistiku a propadli týmovému soupeření v přehazované. Rádi se sem znovu vrátíme.

P1020304

 

 

VI. ročník vánočních plaveckých závodů v Čelákovicích

Sportovní oddíl SK Paprsek a jeho trenérky připravily další úspěšný ročník plaveckých závodů. 9.12. 2013 se sportovci ze ZŠS Bártlova, ZŠS Mochovská, denních stacionářů DC Paprsek Hloubětín a  Neratovic sešli, aby se utkali o nejlepší umístění v několika plaveckých kategoriích na 25 a 50 m. plavání s pomůckou Tyto závody jsou specifické tím, že nabízejí účast i spotovcům,  kterým míra jejich postižení neumožňuje závodit v běžně uznaných soutěžích. Ty totiž neznají kategorii plavání s pomůckou.Medaile si rozdělili ti nejlepší z nejlepších a krásnou atmosféru plnou sportovního fandění a radosti si mohli užít všichni společně bez výjimky.

Letní slavnost a Den otevřených dveří

Dne 19. května 2013 jsme uspořádali  Den otevřených dveří a Letní slavnost  v duchu čínské Oranžérie. Na Letní slavnosti vystoupila skupina Country tanců, společně jsme muzicírovali v rámci vystoupení Kapely a zahráli nám  muzikanti ze skupiny Snookers. Zahradní slavnost 1_1

Rehabilitační pobyt v přírodě – Chlum u Třeboně

V sobotu 13. dubna 2013 po poledni jsme vyrazili do Jižních Čech vstříc novým zážitkům. Dokázali jsme porazit Paní Zimu a týden se těšili nádhernými rány a západy slunce u rybníka Hejtman.  RS Lesák v Chlumu u Třeboně nám poskytlo vstřícné přijetí, bezbariérové zázemi, báječnou stravu a mnoho příjemných  prožitků z bohatého programu, malebného okolí a poetických míst. Atmosféru jsem okořenili několika sportovními turnaji a adrenalinovou hrou “Jak dědeček měnil až vyměnil”. Příští rok se určitě vrátíme! PvP 1_1